אפשרויות טיפול אחרות

טיפולים אחרים

NephroCare, המציעה טיפולים נוספים שמותאמים לצרכים הספציפיים של המטופל, מספקת טיפול יעיל בפגיעה כלייתית חריפה.

אפרזיס טיפולי הוא טיפול להסרת חומרים מחוללי מחלה מהדם באמצעות מסננים וסופגים.

דיאליזה אקוטית

אי ספיקת כליות אקוטית מוגדרת כאיבוד פתאומי של תפקוד כלייתי. היא נגרמת לעתים תכופות על ידי הפרעה זמנית בזרימת הדם דרך הכליות, לדוגמה בשל אוטם שריר הלב או כחלק מספסיס.

הצניחה הפתאומית בקצב סינון גלומרולרי (GFR) מובילה להפרעות רבות, העלולות לכלול הפרעה בהפרשת שתן, עומס יתר של נוזל, רמות מוגברות של חומרים מסיסים הנאגרים בכליות, חמצת מטבולית, הפרעות במאזן אלקטרוליטים (כגון היפרקלמיה) וסיבוכים אורמיים אחרים.

כתוצאה מכך, יידרש טיהור דם חוץ-גופי (דיאליזה) זמני עד להתאוששות אפשרית של התפקוד הכלייתי. אי ספיקת כליות אקוטית בדרך כלל אינה גורמת לפגיעת איברים לצמיתות או לאובדן כושר ההפרשה, ולעתים תכופות הפיכה באמצעות טיפול מתאים, אשר מוביל להחלמה מלאה. עם זאת, בחלק מהמקרים, אי ספיקת כליות אקוטית עלולה להתקדם למחלת כליות כרונית.

אפרזיס טיפולי

אפרזיס טיפולי הוא הליך טיהור דם חוץ-גופי. מקור המילה אפרזיס הוא המילה היוונית “Aphairesis“ (להוציא, לסלק).

אפרזיס טיפולי מסלק באופן סלקטיבי מרכיבים פתוגניים מן הדם או הפלסמה של המטופל. אחת השיטות המקובלות היא החלפת פלסמה טיפולית, בה מסולקים כל חלבוני הפלסמה, לא הפתוגנים בלבד. הפלסמה שאבדה מוחלפת באלבומין, בתמיסות קולואידיות ו/או בפלסמה קפואה טרייה מתורמים בריאים. הדבר הוביל לפיתוחן של מערכות סלקטיביות וספציפיות לטיהור דם ופלסמה.

הסילוק הסלקטיבי של חומרים פתוגניים (כגון LDL, נוגדנים עצמיים, רעלני כבד) מוביל לשיפור בריאות המטופל, במיוחד במקרים בהם הטיפול המקובל אינו מספק.