אחריות חברתית

השתלות כליה – התאמה היא המפתח

עבור חולים רבים הסובלים ממחלת כליות סופנית, השתלת כליה היא אפשרות הטיפול המועדפת. עם זאת, אנו מודעים היטב לעובדה כי ככל שהמטופלים עוברים טיפול דיאליזה ממושך יותר טרם השתלת כליה, כך הסיכון להישרדות המטופל והכליה המושתלת הוא גבוה יותר.

לפיכך, אנו מרגישים כי עלינו להציע למטופלים שלנו הסובלים ממחלת כליות סופנית לא רק את האפשרות הטובה ביותר לטיפול דיאליזה, אלא גם למקסם את התאמתם להשתלה. אנו עושים זאת באמצעות יישום ההנחיות לפרקטיקה הטובה ביותר על מנת שנוכל להשיג את המצב הקליני הטוב ביותר האפשרי.

כל המטופלים שלנו אשר מעוניינים ומתאימים להשתלת כליה צריכים להיות ברשימת ההשתלה.

אנו מתייחסים לאחריותנו כלפי המטופלים שלנו ובעלי עניין אחרים ברצינות רבה.

קמפיין "חיים שניים" בפולין

Fresenius Medical Care פולין יזמה קמפיין בשם "חיים שניים" הפונה לתלמידי תיכון במטרה להגביר את המודעות החברתית להשתלה.

הקמפיין מספק לתלמידים חומרי מדיניות והסברה, ועל בסיס החומרים האלה הם מפתחים פעילויות אישיות ברמת בית הספר, המיועדות להסביר את הסוגיות של השתלת איברים הן לעמיתיהם והן לקהילות המקומיות.

עד כה, כמעט 200 בתי ספר השתתפו ב-3 מהדורות הקמפיין. התלמידים חילקו יותר מ-150,000 טפסי תורמים.

בשנת 2007, מומחי ההשתלות בפולין הבחינו בירידה משמעותית במספר ההשתלות. עם זאת, מספר ההשתלות עולה בהתמדה במהלך השנים האחרונות. אין ספק שלקמפיין "חיים שניים" השפיעה על שינוי זה.

צעדה ממומנת בבריטניה

אנשי הסגל מהמשרד הראשי של Fresenius Medical Care בבריטניה ארגנו תחרות הליכה ב-Teversal Trails בנוטינגהמשייר, אשר למרבה הצער התקיימה בסוף שבוע רטוב מאד.

לאנשי הסגל הצטרפו בני משפחה וחברים, אשר נאבקו בגשם מקפיא, ברד ושלג על מנת להתחרות בהליכה. חוויה משותפת זו, אשר אורגנה במטרה לשפר את הבנת הנושא של אי ספיקת כליות, הוערכה רבות על ידי כולם: חולים, אנשי סגל, משפחות וחברים.

בנוסף, כל אלה שירתו מטרה טובה: בסה"כ, פעילות זו ופעילויות אחרות שאורגנו במרפאות ובמשרדים ברחבי המדינה גייסו למעלה מ-£5,000. בנוסף לגיוס המשאבים הדרושים לסיוע לכ-50,000 בני אדם המקבלים טיפול באי ספיקת כליות סופנית בבריטניה, Fresenius Medical Care מתכננת לסייע ל-Kidney Research UK בהסברה על מחלת כליות, תוך הדגשת הסיכונים לציבור הכללי.

תוכנית כליות לאומית בהונגריה

וכנית הכליות הלאומית הושקה באביב 2011 בשיתוף פעולה עם האיגוד ההונגרי לנפרולוגיה, האיגוד ההונגרי להשתלות וארגונים אזרחיים. מטרתה של תוכנית הכליות הלאומית היא להפחית את השכיחות והחומרה של מחלת כליות וסיבוכיה באמצעות מידע המסביר את החשיבות של אורח חיים המשלב מודעות לבריאות בתוך החברה. מתן מידע לקבוצות הסיכון הוא בעדיפות עליונה.

בחסות התוכנית, מומחים ואנשים שעברו השתלות מוצלחות מבקרים במרכזי הדיאליזה על מנת להגביר את שיעור המטופלים המעורבים בתוכניות השתלה. הדבר מתבצע באמצעות מתן מידע למטופלים אשר עשויים להיות מתאימים להשתלת כליה, אך מסרבים לכך מסיבות פסיכולוגיות או אחרות.